Ethiopia Shakisso DECAF CO2

4 + 1
Ethiopia Shakisso DECAF CO2

Zem pôvodu: Ethiopia

Region: Guji

Farma: Shakisso farm

Farmár: Haile Gebre

Nadmorská výška: 1800 m.n.m.

Odroda: Heirloom

Spracovanie: CO2 decaf

Cupping Score: 85

Chuťový profil: Kvetiny, sladké citrusy a vanilka

Praženie
Veľkosť
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.
€11 €25 €45 €11 €25 €45 od €11
Skladom (>5 ks) Skladom (>5 ks) Skladom (>5 ks) Skladom (1 ks) Skladom (>5 ks) Skladom (>5 ks) Zvoľte variant
Akcia 4+1 zdarma

 kúpte 4 balenia kávy a získajte jedno balenie zdarma. 

Doručenie nad 35€ zdarma
Doručenie nad 35€ zdarma
Doručenie nad 35€ zdarma
Darček zdarma
Darček zdarma
Ku každej objednávke nad 50€
výberová káva
Výberová káva
Pražíme každý deň

Za produkciou tohoto skvelého decafu stojí farmár Haile Gebre, který sa so svojou rodinou presťahoval do oblasti Guji v roku 2001, kde zdedil časť pôdy, na kterej založil prvnú kávovú farmu a zpracovatelskú stanicu, kam dodáva čerešne viac jak 320 susedních farmárov

Tomuto splnenému snu však predchádzalo niekolko zásadnich bodov v Hailovom živote. Keď mal 10 rokov feudáli jeho rodine odobrali pôdu, na kterej pestovali kávu, a tak sa museli odstahovať. Cítil sa tak zradený, že jeho cielom sa stalo dostať sa do politiky a zmenit tak možnosti pre farmárov, kterí chcú pestovať kávu. 

Po troch mesiacoch na vysokej škole narukoval k námornictvu, kde bol svojimi nadriadenými hodnotený ako velmi nadaný a inteligentní a vdaka tomu sa dostal až do strategického navigačného oddelenia. Pro Haileho to však nebola žiadna výzva a vracia sa na univerzitu.

Vdaka svojej historii v armádě a aktivite na univerzite sa pre Haileho otvorila možnosť pracovať v rokoch 1973-1976 na ministerstve pozemkovej reformy a v Družstevnom institute v Awassě. Však kvôli jeho vyhraneným názorom sa bohužial dostáva aj na tri roky za mreže.

Po ukončení trestu sa stahuje do Moskvy, kde vyštudoval obchodný management a po 5 rokoch sa vracia do Addis Abeba v roku 1984, kde začal na univerzite tento predmet vyučovat. Následne sa stává guvernérem regionu Oromia a zakládá Družstevnú banku Oromia Cooperative Union - so specifickým zameraním na kávové družstvá.

Kód Kód: 109/ESP 109/ESP2 109/ESP3 109/FIL 109/FIL2 109/FIL3 Zvoľte variant
Kategória: Káva

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: