Kolumbia Los Nogales
Krajina: Kolumbia
Region: Bruselas, Huila
Farma: Los Nogales
Farmár: Oscar Hernandéz
Nadmorská výška: 1600 - 2000 m.n.m.
Varieta: Orange Bourbon
Spracovanie: Mosto Fermentation
Profil: Bergamot, vlašský orech, citronová tráva
Hmotnosť: 150g
Praženie: Filter
Podrobný popis
Farma Los Nogales je rodinný podnik, preto je ťažké hovoriť iba o jedinom mene. Pre nás však túto farmu reprezentuje charizmatický Oscar Hernandéz, líder celého projektu.
Oscar je tretí z generácie farmárov, ktorí pestujú kávu na juhu departementu Huila, blízko mestečka Bruselas. Je energický, vždy pozitívne zmýšľajúci a inovatívny človek nielen pre svoju rodinu, ale aj pre široké okolie. Jeho otec, Ricaurte Hernandéz bol prvým, ktorý dokázal to, čo my už dnes dávno vieme, že v Bruselas môžete nájsť tie najlepšie kávy z celej Kolumbie. V roku 2006 vyhral kolumbijský Cup of Excellence a ako hovoria miestni, vďaka nemu sa o nás začalo hovoriť. Ricaurte "umiestnil" Bruselas a s ním aj celý departament Huila na mapu výberovej kávy. No a Oscar pokračuje v tejto tradícii, vďaka nemu a jeho prístupu je Los Nogales centrom inovácií a informácií aj pre všetkých proaktívnych farmárov v okolí.
O FARME
Los Nogales je rodinná farma, alebo skôr firma, ktorá kombinuje tradície s inováciami. Nájdete ju v osade El Diamante, kúsok od mestečka Bruselas v južnej časti departementu Huila. Založenie farmy datujú členovia rodiny Hernandézových do doby okolo roku 1940. pestovanie tej najlepšej kávy potom rozvinul pán Ricaurte Hernandéz. Po jeho smrti nebolo chvíľu jasné, čo s farmou bude. Približne pred šiestimi rokmi však farma začala pod taktovkou Oscara Hernandéza, syna pána Ricaurteho, prosperovať av súčasnosti sa stáva vzorom pre farmárov v celom okolí.
Tri piliere prístupu Fincy Los Nogales:
1. Terroir – pôda nám dáva život a dáva ho aj kávovníkom, ktoré na ňu rastú Toho sú si v Los Nogales vedomí. poľnohospodárstva a bežného prístupu k hnojeniu, premýšľa celý tím Los Nogales o dlhodobej udržateľnosti. Nahradzujú komerčné intenzívne jedno zložkové hnojivá komplexným organickým humusom spracovaným z vlastných zvyškov zo spracovania kávy. Postupne tiež na plantážach zasadzujú rastliny kávovníkov ďalej od seba a znižujú tak nároky na pôdu. dlhodobo však zaisťuje, že na rovnakej pôde budú môcť pestovať kávu aj ďalšie generácie.
2. Genetika – druhou dôležitou ingredienciou v produkcii kávy je genetický materiál. Teda odrody, s ktorými sa rozhodnete pracovať. ako sú Castillo alebo Colombia, ale aj exotické odrody dovezené z iných krajín a kontinentov ako je Gesha alebo Sudan Rume.
3. Veda a vášeň – v Los Nogales vsádza na inovácie. Na to, že kávový svet sa neustále vyvíja a jeho prepojenie s vedeckými poznatkami je čím ďalej tým väčšou samozrejmosťou alebo skôr nutnosťou. , Ale aj na skúsenú účtovník a on sám je veľmi schopný manažér. robia nechýbajú nikomu, ťahajú za jeden povraz a ak majú medzi sebou nejaké rozdielne názory, berú ich ako prínos.
– Proces začína starostlivým zberom iba zrelých kávových zŕn. To je kľúčové pre získanie vysoko kvalitných kávových zŕn, pretože zrelé plody majú optimálnu chuť a vôňu.
– Čistenie a dezinfekcia upravenou vodou: Zozbierané kávové zrná prechádzajú dôkladným čistením a dezinfekciou pomocou upravenej vody. To pomáha eliminovať nečistoty a nežiaduce mikroorganizmy.
– Triedenie podľa hustoty, tzv. floating: Kávové zrná sa ponoria do vody a vytriedia sa podľa hustoty. Zrná s vyššou hustotou majú tendenciu klesať, zatiaľ čo zrná s nižšou hustotou plávajú. To pomáha oddeliť kvalitné zrná od chybných.
– Tepelný šok: Vybrané zrná sa podrobia tepelnému šoku vodou s teplotou 80 °C počas 20 sekúnd, po ktorom nasleduje rýchle ochladenie studenou vodou počas 3 až 5 minút. Tento proces rozkladá cukry a pasterizuje zrná, čo prispieva k výslednej chuti kávy.
– Odstránenie šupiek v mokrom mlyne a pridanie cukrov: Kávové plody sa zbavia šupky a dajú sa do fermentačných sudov. K nim sa pridajú cukry získané lisovaním šupiek samotných kávových čerešní. To môže zlepšiť chuťový profil a dodať káve sladké tóny.
– Fermentácia: Kávové zrná prechádzajú procesom fermentácie, ktorý trvá 120 hodín. Počas tejto doby dochádza k štiepeniu cukrov, čo ovplyvňuje chuť a kyslosť kávy. Spomínaný je aj prídavok predkvasov, podobne ako pri kvásku v chlebe, ktoré môžu káve dodať jedinečné vlastnosti.
– Sušenie na slnku: Nakoniec sa fermentované kávové zrná sušia 15 dní na slnku. Tento krok je nevyhnutný na zníženie vlhkosti zŕn na úroveň vhodnú na dlhodobé skladovanie a na ďalší rozvoj chuti kávy.
Dodatočné parametre
Kategória: | Káva |
---|---|
Hmotnosť: | 0.18 kg |
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.